אתה נמצא ב:דף הבית>אודותינו

אודותינו

מרכז הלמידה של רועי גבע מלווה בשנים האחרונות, מתאריך הקמתו בשנת 2007, אלפי תלמידים בבחינת הבגרות במתמטיקה. 
 

יחס החניכה האישי, האווירה הקבוצתית והמורים המנוסים במרכז מסייעים לכל תלמיד, בכל רמה באמצעות גישת למידה ייחודית שרועי גבע פיתח.

רועי ובכירי המורים במרכז הלמידה כותבים מערכי שיעור חדשים, דפי עבודה ותכנים מקצועיים נוספים כל העת, המסייעים לתלמידי המרכז בהתמודדות עם שאלות ברמת הבגרות.

כל התכנים מותאמים לתכניות בתי הספר השונים ולתוכנית הלימודים של משרד החינוך.

 

מרכז הלמידה של רועי גבע, פועל בארבעה סניפים:

 • סניף "ניצנים" (תל אביב):

רח' אנדרסן 22, תל-אביב. השיעורים מתקיימים בבית ספר "ניצנים".

 • סניף "אלון" (רמת השרון):

רח' אוסישקין 101, רמת-השרון. השיעורים מתקיימים בתיכון "אלון".

 • סניף "שמעון בן צבי" (גבעתיים)

רח' סמטת צביה 8, גבעתיים. השיעורים מתקיימים בתיכון "שמעון בן צבי".

 • סניף "הדרים" (הוד השרון):

רח' ז'בוטינסקי 4, הוד השרון. השיעורים מתקיימים בתיכון "הדרים".

 

שעות הפעילות בכל הסניפים:

ימים א'-ה': 16:30-19:30, 19:30-22:30.

יום ו': 14:00-17:00.

יום ש': 19:30-22:30.

 

אז איך זה עובד?

תלמיד במרכז הלמידה של רועי גבע, מגיע לשיעור קבוצתי של 2-3 שעות.

בכיתת לימוד נמצאים מתרגלים ותלמידים, כך שבכיתה נמצא מתרגל על כל 3-4 תלמידים.

בנוסף בכיתת הלימוד נמצא המורה הבכיר (בדרך כלל מנהל הסניף) שאחראי על השיעור.

המורה הבכיר עובר בין התלמידים שנמצאים בכיתה ומחלק להם משימות לאותו שיעור.

המשימות הן בהתאם לצרכי התלמיד:

 • למידת נושא חדש מרמת מהבסיס כולל הבנה מלאה של החומר התיאורטי, וזאת באמצעות מערכי השיעור המפורטים שלנו.
 • תרגול שוטף של פתרון תרגילים מתוך שיעורי הבית שהתלמיד קיבל בבית הספר, ו/או בעזרת דפי עבודה הנכתבים על ידינו ומכילים תרגילים ברמות שונות, והממוקדים לפי נושאים.
 • הכנה למבחן באמצעות דפי עבודה שמוכנים באופן אישי לצרכי התלמיד לפי החומר שקיבל למבחן.

 

לאחר שהמתרגל והתלמיד החליטו יחדיו על התוכנית לשיעור הקרוב – מתחילים לעבוד!

התלמיד עוקב אחר התוכנית ומבצע אותה בהתאם לחלוקת הזמנים שנקבעה, כאשר המתרגלים מלווים אותו לאורך כל השיעור, עונים לו על כל השאלות שלו, מעודדים את התלמיד לעבודה עצמית, מפתחים את החשיבה המתמטית של התלמיד באמצעות מתן רמזים ובעיקר מנסים לשפר את תחושת הביטחון העצמי של התלמיד באמצעות חיזוקים חיוביים.

 

 

תכנים וחומרים מקצועיים ב"מרכז הלמידה של רועי גבע":

במרכז הלמידה של רועי גבע נעשית עבודת רקע מקצועית, יסודית ומעמיקה, שמטרתה להכין חומרים עדכניים, ברורים ומקיפים, שישמשו את תלמידי המרכז בתהליך הלמידה שלהם.


רועי גבע והצוות המקצועי שלו, עמלים ימים כלילות בכתיבת סיכומים והכנת דפי עבודה לתלמידי המרכז בכל רמות הלימוד השונות ודפי עבודה ייעודיים לתלמידי המרכז.

 

הסיכומים מכילים הסברים מפורטים בכל נושא, ריכוז נוסחאות רלוונטיות ודוגמאות מלאות שמסבירות איך לגשת לתרגילים. הסיכומים מרכזים בצורה מסודרת את כל החומר הנדרש לבגרות, וכל תלמיד יכול ללמוד מהם ולהתקדם בקצב האישי שלו ולרכוש באמצעותם יסודות מעולים להתמודדות עם מגוון רחב של שאלות.

 

צוות המרכז מצוי עם התלמידים בקשר מתמיד, ולקראת המבחנים של התלמידים, דואג לקבל מהם את החומר למבחן ומכין דף עבודה במיוחד עבורם בהתאם לחומר עליו יבחנו.

תלמיד שיפתור את כל התרגילים מדפי העבודה הממוקדים – יהיה מוכן למבחן בצורה אופטימלית.

חשוב לציין שדפי העבודה אותם אנו מכינים לתלמידים לפני מבחן נכתבים במיוחד עבור הכיתה בה לומד התלמיד, ובהתאם לחומר הספציפי שניתן לו על ידי המורה בבית הספר.

לעיתים קרובות, לאותה שכבת גיל בבית ספר מסוים יש צורך בהכנה של 5 דפי עבודה שונים עבור רמות הלימוד השונות, ואף באותה רמת לימוד החומר למבחן של מורה א' ומורה ב' עלול להיות שונה, אנו דואגים שכל תלמיד יקבל בדיוק מה שהוא צריך.


לסיכום, תלמיד שלמד נושא מסוים בעזרת הסיכומים שלנו, קרא את ההסברים, פתר את כל התרגילים שמופיעים בדפי העבודה שלנו - מוכן בצורה הטובה ביותר להיבחן על הנושא.

 

יתרונות הסיכומים ודפי התרגול במרכז הלמידה של רועי גבע:

 

 • במהלך שיעור כיתתי בבית הספר, מעט מאד תלמידים מצליחים לעמוד בקצב של המורה ולהבין כל מה שנאמר בכיתה. הסיכומים של רועי גבע, מאפשרים לתלמיד לסגור את הפערים ולהבין את החומר שנלמד בכיתה בצורה הטובה ביותר.
 • המערכים בנויים בצורה מסודרת ומדורגת, ומתאימים לסדר הלימוד הכרונולוגי בכיתה. כך לא נוצר בלבול בין החומר שנלמד בכיתה לחומר שנלמד במרכז הלמידה.
   
 • שימוש בדפי העבודה שלנו מוביל את התלמיד להישגים מדהימים בבחינות.

אנו מצויים עם התלמידים בקשר מתמיד בנוגע לחומר שלהם למבחן. אנחנו מקבלים מהתלמידים את החומר במדויק כולל מספרי עמודים בספר ומבינים מה הם צריכים ללמוד ומה לא.

דפי העבודה, נתפרים כחליפה בהזמנה מיוחדת, עבור כל תלמיד ותלמיד מראש, כך כשהתלמיד מגיע לשיעור הוא יכול להתחיל מיד בהכנה למבחן, ולא מבזבז זמן יקר בלבטים מה לעשות ואיזה תרגילים לפתור.

התרגילים נבחרו בקפידה על ידי הצוות המקצועי, ותוך מחשבה שהתלמיד צריך להיחשף לכל סוגי התרגילים עליהם שמים דגש בבחינות הבגרות.

אנו מקפידים שבכל דף עבודה יהיו גם תרגילים הבודקים טכניקה בסיסית וגם תרגילים הדורשים הבנה עמוקה יותר ויכולת יישום גבוהה יותר. מגוון התרגילים מבטיח שבזמן ההכנה למבחן התלמיד ייחשף לכל סוגי הטכניקות והאלמנטים בהם הוא עשוי להיתקל במבחן.

הכנת דפי העבודה חוסכת לתלמיד זמן יקר. הספר איתו לומד התלמיד בכיתה מכיל אינספור תרגילים, ולתלמיד אין יכולת לדעת בעצמו איזה תרגיל טוב יותר מהאחר ועל איזה אפשר לדלג. בנוסף לא תמיד התלמידים יודעים אילו תרגילים רלוונטיים לקראת המבחן הקרוב שלהם. הרבה פעמים התלמיד מבזבז זמן יקר רק על בחירת התרגילים.

 • זמינות ונגישות - תלמיד שמקבל מערך שיעור או דף עכודה, לוקח אותו הביתה, ויכול להמשיך להתקדם וללמוד ממנו בזמנו הפנוי בבית, בקצב האישי שלו. כמו כן, אם התלמיד שכח נושא מסוים שנלמד לפני הרבה זמן, החומר תמיד נגיש לו, ומעבר מהיר על המערך הרלוונטי, יזכיר לו את הנושא ויחזיר אותו לשליטה מלאה בו.
 • לימוד בעזרת הסיכומים מפתח אצל התלמיד את הבנת הנקרא, ואת יכולותיו ללמידה עצמית, ומכין אותו להתמודדות עצמאית עם כל תרגיל. בכך מחזק את רמת הביטחון של התלמיד בבואו לפתור תרגיל במקצוע ה"מפחיד" שנקרא מתמטיקה.

 

 

צוות המורים ב"מרכז הלמידה של רועי גבע":

צוות המורים במרכז הלמידה של רועי גבע, הינו צוות מגובש ומנוסה שמתמקצע במיוחד בתחום המתמטיקה.

 

רועי גבע – מנהל המרכז וסניף ניצנים

מנהל מרכז הלמידה של רועי גבע. מורה למתמטיקה משנת 2001.
לימד בבית ספר של יואל גבע משנת 2002 ועד 2016. עזב את קריירת ההוראה ב"יואל גבע" כדי לפתח ולנהל את מרכז הלמידה. חבר בצוות כתיבת ספרי הלימוד במתמטיקה של "יואל גבע". פיתח שיטת לימוד ייחודית הדוגלת בעבודה אינדיבידואלית תוך כדי שימוש בסיכומים מפורטים.

שיטה זו פותחה במהלך עשר השנים האחרונות ובאמצעותה מגיעים התלמידים לציונים גבוהים.

בעל תואר ראשון בכלכלה וניהול.

 

מנהלי סניפים:

דניאל זלדנר – מנהל סניף רמת השרון.

שניר הולנד – אחראי סניף גבעתיים.

תומר עמר – מנהל סניף הוד השרון.

 

צוות המתרגלים:

בנוסף לצוות הבכיר המוזכר לעיל, מלמדים במרכז הלמידה של רועי גבע מתרגילים מנוסים שנבחרו בקפידה לאחר שעברו בהצלחה את מיוני הכניסה שלנו, הכוללים ראיונות אישיים, מבחנים מקצועיים וחניכות.

חלק מהמתרגלים הם אקדמאיים אולם מרבית המתרגלים הם סטודנטים מצטיינים בתחומם, המגיעים בעיקר מהפקולטות למדעים מדויקים, הנדסה ורפואה.

כל המתרגלים מכירים את תוכניות הלימוד השונות בכל כיתה ורמה, ומונחים על ידי צוות הניהול במתודיקה הנכונה של תרגול יעיל ואפקטיבי המתבסס על מתן כלים ורמזים בדרך לפתירת התרגיל ולא על ידי הגשת הפתרון לתלמיד ו"האכלה בכפית".